O ZNAČKE - Frederique Constant

FIREMNÝ
E-SHOP
Prejsť na obsah
O ZNAČKE FREDERIQUE CONSTANT
Kvalitné švajčiarske hodinky za dostupnú cenu
Frederique Constant je švajčiarska hodinárska manufaktúra so sídlom v oblasti Plan-les-Ouates v Ženeve, svetovom epicentre prestížnej hodinárskej výroby.

Založená bola v roku 1988 manželským párom z Nizozemska – Alettou a Peterem Stas, ktorí sa rozhodli založiť hodinársku značku s cieľom ponúkať kvalitné švajčiarske hodinky za dostupnú cenu a demokratizovať tak luxusné hodinky s označením Swiss Made.
30 vlastných manufaktúrnych kalibrov vrátane najnáročnejších komplikácií
Spoločnosť Frederique Constant vo svojej manufaktúre o rozlohe 6 200 m2 vyvíja a tiež sama vyrába širokú škálu mechanických, quartzových a inteligentných hodiniek. Od roku 2004 do dnešného dňa spoločnosť navrhla 30 manufaktúrnych kalibrov.

Medzi ne sa radia i tie najzložitejšie komplikácie, ako je tourbillon, večný kalendár, flyback chronograf a tiež nový a v hodinárstve doteraz nevídaný typ krokového kolesa – Monolithic. Je vyrobený z jediného kusu kremíka, ktorý nahradzuje 26 súčiastok štandardného osadenia a kmitá frekvenciou 40 Hz, čo je desaťkrát rýchlejšie ako väčšina mechanických strojčekov.
Nový štandard v oblasti inteligentných hodiniek
V roku 2015 uviedla spoločnosť Frederique Constant na trh inteligentné hodinky Horological Smartwatch. Jednalo sa o prvé inteligentné hodinky s prestížnym označením Swiss Made, ktoré na prvý pohľad budia dojem klasických hodiniek.

V roku 2018 ich vystriedala kolekcia Classic Hybrid Manufacture, ktorá kombinovala mechanický manufaktúrny strojček s inteligentnými funkciami. Všetko vyvrcholilo v roku 2020, kedy sme predstavili radu Smartwatch Vitality s novou generáciou vstavaného snímača srdcového tepu.
Znovuoživenie kolekcie Highlife
V rovnakom roku sme oživili kolekciu Highlife (1999) s prepracovaným designom puzdra a integrovaným vymeniteľným náramkom.

V nasledujúcom roku ich nasledovala kolekcia Slimline Monolithic Manufacture (2021) s krokovým kolesom, ktoré je vyrobené iba z jedinej súčiastky, s veľmi vysokou frekvenciou. Ako posledná nasledovala kolekcia Highlife pre ženy.

Táňa Pauhofová ambasádorkou značky v Česku a na Slovensku
V roku 2022 sa ambasádorkou značky stala slovenská divadelná a filmová herečka Táňa Pauhofová, pre ktorú sú hodinky, ako vraví, šperk s pridanou hodnotou.
„Robím iba so značkami, za ktoré sa viem stopercentne postaviť. Za kvalitu, krásu. Musí to byť veľmi osobné. Ako v prípade Frederique Constant“, komentuje novo nadviazanú spoluprácu slovenská herečka, známa napríklad z filmov Bábovky, Lída Bárová, trilógia Hořící keř alebo seriálov Terapie a Bez vědomí.
Táňa Pauhofová, Frederique Constant, Česko
Súčasť jednej z najväčších hodinárskych firiem sveta
Frederique Constant je v súčasnej dobe zastúpený na takmer 3 000 predajných miestach v 120 krajinách sveta. V roku 2016 sa skupina Frederique Constant (Frederique Constant, Alpina Watches, Ateliers deMonaco) pripojila k japonskej skupine Citizen, aby mohla pokračovať vo svojom medzinárodnom rozvoji a rozvíjať nové synergie.

© 2022 | JANEBA TIME SR s.r.o.  | info@janeba-time.sk | tel.:  +421 352 850 018
© 2022 | JANEBA TIME SR s.r.o.
info@janeba-time.sk | tel.:  +421 352 850 018
© 2022 | JANEBA TIME SR s.r.o.
info@janeba-time.sk
tel.:  +421 352 850 018
Návrat na obsah