VŠETKO O HODINKÁCH FREDERIQUE CONSTANT - Frederique Constant

FIREMNÝ
E-SHOP
Prejsť na obsah
VŠETKO O HODINKÁCH FREDERIQUE CONSTANT
SERVIS
Popredajný servis je považovaný za jeden z najdôležitejších dôvodov na nákup vysoko kvalitných hodiniek Swiss Made. V spoločnosti Frédérique Constant si ceníme trvalý vzťah s vami, našimi zákazníkmi. V prípade akýchkoľvek pripomienok alebo otázok nás môžete vždy kontaktovať. Záručná doba našich hodiniek je 2 roky. Okrem toho vám kedykoľvek radi prevedieme pozáručný servis Vašich hodiniek.
SERVISNÉ CENTRUM PARDUBICE
Naše mechanické hodinky sú skvelý prístroj. Zaobchádzajte s ním opatrne a vyvarujte sa násilných otrasov a nárazov, pretože zanecháva stopy na puzdre (najmä na puzdrách zo zlata) alebo môže poškodiť vnútorný mechanizmus hodiniek. Nenechávajte hodinky tiež na miestach s príliš vysokými teplotami (napr. Auto na priamom slnku) alebo silnými magnetickými poľami (reproduktorové skrine), aby nedošlo k poškodeniu mechanizmu. Zotrvačka v automatických hodinkách Frédérique Constant má 28 800 kyvov za hodinu a prevodové ústrojenstvo sa pohne 241 200 krát vpred. Za štyri roky to predstavuje viac ako miliardu impulzov. Odporúčame vám, aby ste k nám svoje hodinky každé 3-4 roky priviezli na dôkladnú kontrolu. Náš vyškolený hodinár ich dôkladne prezrie, kým vyčistí a premaže mechanický strojček.
AUTOMATICKÝ NÁŤAH
Rotor vo vnútri hodiniek s automatickým náťahom prevádza každý pohyb predlaktia na energiu, ktorá dodáva hodinkám energiu pre ďalší chod. Pri plnom náťahu poskytuje hodinám výkonovú rezervu asi 40 hodín. Rad Frédérique Constant waches požíva vysoko kvalitné samonavíjacie mechanické strojčeky. Pokiaľ sú hodinky nosené pravidelne a aktívne, nemali by nikdy vyžadovať ručný náťah. Ak hodinky zostanú niekoľko dní mimo zápästia, treba použiť ručný náťah. Pohybujte otáčaním korunky v smere hodinových ručičiek približne o 15 otáčok. Zatlačte korunku späť. Pokiaľ je korunka vybavená závitom (skrutkovacia korunka), odskrutkujte korunku otáčaním korunky proti smeru hodinových ručičiek. Ak chcete zaistiť korunku skrutky, zatlačte korunku do puzdra a otáčajte v smere hodinových ručičiek, kým nie je pevne priskrutkovaná.
Tradičné hodinky s automatickým náťahom sa skladajú z asi 130 častí zostavených do troch hlavných častí, ktoré sú zdrojom energie, regulačných častí a číselníka. Počet súčastí je oveľa vyšší u tzv. Komplikovaných hodiniek (dátum, fáza mesiaca, retrográdna rúčka atď.). „Ébauche“ (asi 60 dielov) opatrený regulačnými a niektorými ďalšími časťami tvorí pohyb, inými slovami vnútorný mechanizmus hodiniek, ktorý umožňuje udržiavať konštantné napätie v pružine, akonáhle je ručne natiahnuté alebo automaticky (pohybom zápästia) a regulovať displej pomocou rúk (hodiny, minúty) , sekundy). Hodinky sú považované za dokončené, keď bol strojček vybavený číselníkom, rúčkami a umiestnený do puzdra.
VODOTESNOSŤ
„Hodinky nie sú odolné voči vode, pokiaľ to nie je uvedené na číselníku alebo na zadnej strane puzdra. Hodinky, ktoré nie sú označené ako odolné proti vode, by sa nemali nosiť pri umývaní rúk, riadu alebo sprchovaní atď. Záznam o odolnosti voči vode do určitej hĺbky (napr. 30m, 50m) je založený na skutočnosti, že puzdro bolo navrhnuté tak, aby vydržalo statický laboratórny test k uvedenej hĺbke. „Väčšina hodiniek odolných voči vode nie je navrhnutá na dlhodobé a aktívne použitie vo vode. Jediné hodinky navrhnuté tak, aby vydržali tieto typy podmienok, sú hodinky profesionálnych potápačov. Uvedené hodnoty sa vzťahujú k statickému tlaku. Skutočný tlak vody na hodinkách počas používania bude väčší ako statický tlak.
Napríklad, potápačský tlak na hodinky je jasne väčší v mieste nárazu s vodou počas potápania v bazéne. Kondenzácia môže byť tiež problémom. Zapečatené hodinky zachytia telesné teplo vo vode a to zostane v puzdre. Pokiaľ sa hodinky náhle ponoria do vody, ktorá je o niekoľko stupňov chladnejšia, môže sa vo vnútri hodiniek vytvoriť vlhkosť a zviditeľniť sa ako malé kvapôčky pod sklom. To sa obvykle rozptýli samo o sebe, akonáhle sú hodinky mimo vody, ale nemusí to tak byť vždy. Hodinky potom bude nutné priniesť do servisu na kontrolu.
30 m/3 ATM Vhodné pre každodenné použitie, umývanie rúk a pod. Odolá náhodnému ošpliechaniu, ale NIE JE vhodné na plavánie.
50 m/5 ATM Vhodné na každodenné použitie a plávanie, NIE však na potápanie v bazéne, šnorchlovanie alebo vodné športy.
100 m/10 ATM Vhodné na každodenné použitie, vrátane plávania a šnorchlovania, ale NIE JE vhodné na hlbinné potápanie.
200 m/20 ATM Vhodné pre všetky vodné športy so silným dopadom a potápanie v hĺbkach, ktoré nevyžadujú heliový ventil. Na potápanie v takých hĺbkach sa odporúča zakúpiť profesionálne potápačské hodinky.
PRESNOSŤ
Každé hodinky sú individuálne nastavené a skontrolované na ich presnosť pred opustením dielne. Tu nájdete tabuľku presnosti Frédérique Constant:
REMIENOK alebo OCELOVÝ NÁRAMOK
Frederique Constant používa na svojich hodinkách remienky z pravej kože. Okrem remienka s prackou je k dispozícii špeciálna spona „skladacia“ spona. Spona aj špeciálna spona sú vyrobené z ušľachtilej ocele a nesú logo značky. Frederique Constant vyvinul aj svoj vlastný náramok z ušľachtilej ocele, ktorý je na zápästí veľmi príjemný aj v tom najteplejšom podnebí. Unikátna konštrukcia je extrémne pevná a ľahko nastaviteľná. Ocelový náramok je tiež k dispozícii v plne pozlátenej verzii.
© 2022 | JANEBA TIME SR s.r.o.  | info@janeba-time.sk | tel.:  +421 352 850 018
© 2022 | JANEBA TIME SR s.r.o.
info@janeba-time.sk | tel.:  +421 352 850 018
© 2022 | JANEBA TIME SR s.r.o.
info@janeba-time.sk
tel.:  +421 352 850 018
Návrat na obsah